Blog

Psychologie módy: Co všechno o vás může prozradit oblečení a jak módu využít ve svůj prospěch?

Zajímalo vás někdy, co o vás prozradí oblečení? Věřte nebo ne, je za ním celá psychologie. Vaše módní volby naznačují, kdo jste a jak chcete, aby vás svět vnímal.

Jak se obléct na svatbu vol. 2: Oblečte se do stylu, elegance a gentlemanství

Svatba je jednou z nejvýznamnějších společenských událostí, kde každý detail má svůj význam – a to nejen pro ženicha a nevěstu, ale i pro hosty. Pro muže představuje svatba jedinečnou příležitost ukázat se nejen jako stylový a moderní, ale také jako gentleman s vynikajícím chováním.

Black tie, white tie, aneb jak je to s tím dress kódem?

Je tu leden a přichází čas plesové sezóny. Je tedy na čase si objasnit, co znamenají jednotlivé pojmy. Připravili jsme pro vás přehled, jak si nezpůsobit faux pas. Dress kód (nebo dress code) je zvlášť důležitý při návštěvě formální události.

Jakub Černý - šaty dělají člověka

Jakub je mladý a sympatický kluk z Čech, který je známý hlavně díky Instagramu. Dnes má více než 26 tisíc followerů. Čím si je získal a jak vnímá módu v Čechách a na Slovensku se dočtete v rozhovoru.

Chystáte se na svatbu a nevíte, co na sebe? Poradíme Vám

Čeká vás svatební den nebo vás pozvali na svatbu, ale vy netušíte, jak se správně obléct? Nedokážete rozklíčovat ten zvláštní dress code na pozvánce a když si vzpomenete, že vám ve skříni visí jen starý oblek z maturáku nejraději byste nikam nešli? Nevzdávejte to a pomozte si díky našemu malému svatebnímu průvodci.

Jak zacházet s pánskou košilí, aby vydržela dlouhá léta

Ať už v kanceláři nebo ve volném čase, svou novou košili zaručeně využijete. I ty nejkvalitnější košile jsou při denním nošení vystavené hrozbám, jako například kari k obědu, vlna studeného potu z požadavků vašeho šéfa či pohodlné křeslo v kavárně na odpolední kávě, které vám vaši košili kompletně zmačká. V každém případě vám poradíme, jak prodloužit životnost nové košile a zachovat její prémiový vzhled.

Jak nosit růžovou košili

Věděli jste, že růžová barva je jednou z nejoblíbenějších košilových barev? A nejen pro dámy. Hodí se k obleku, ale i ke kalhotám nebo džínům. Je moderní a má mladický charakter, ale stále si k ní mnoho pánů neumí najít cestu. Komu se vlastně hodí a jak ji kombinovat?

Jak nosit pánský trenčkot

Módní klasika, jejíž kořeny sahají až k první světové válce. Trenčkot nebo trench coat v pánském šatníku vyjadřuje nejen módní vkus svého majitele, ale funguje i jako všestranný společník do každého počasí. Proč a jak ho nosit?

Jak by měla sedět obleková košile

Obleková košile je jedním ze základních prvků elegantního pánského šatníku, avšak stále dělá většině mužů problém. Nadále je mezi námi mnoho takových, kteří si neumí vybrat košili, která by jim opravdu seděla. Příliš často se stává, že na ulici potkáte muže, kteří mají košile i o dvě čísla větší, či silnější pány, kterým nesedí zvolený střih. Zapomeňte na praskající knoflíky či styl ala Raťafák Plachta. Pomůžeme vám s výběrem té správné velikosti pro vás.

6 typů košil, které potřebuje každý muž

Nezáleží na tom, zda jste podnikatel nebo barman. Existuje 6 typů košil, které ve svém šatníku potřebuje každý muž. Od klasické „button-down oxfordky“ až po uvolněnou „flanelku“. Toto jsou nejoblíbenější pánské košile pro každou příležitost.